czwartek, 16 lutego 2012

Pączki waniliowe z serka

Wiadomo, że tam gdzie dużo kobiet, dużo gadania. Ale wbrew zdaniu mężczyzn, to wcale nie oznacza próżnych plot o niczym. Wręcz przeciwnie! Właśnie dzięki takim oto "babskim plotom" poznałam świetny przepis na pączki, które robi się błyskawicznie. Idealne rozwiązanie dla mam, które maja dokładnie tyle czasu, ile trwa drzemka ich małego dziecka. Dzięki, Malwinko! 
Tłustoczwartkowo zapraszam na pyszności! Smacznego :) Proszę częstować wirtualnie i świętować również pierwsze urodziny naszej córeczki :) 


 I pomyśleć, że rok temu o tej porze zupełnie inne sprawy mnie zajmowały... Np rozwiązywanie sudoku między skurczami;) 

 Składniki na ok 20 średnich pączków:
  •  300g serka homogenizowanego o smaku waniliowym (u mnie było duże Danio 400g, z którego część wyjadłam ;) )
  • 3 średnie jajka
  • 2 czubate łyżeczki cukru waniliowego
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1,5 szklanki mąki pszennej
  • olej do smażenia
Wszystkie składniki na ciasto mieszam blenderem aż znikną grudki. W niewielkim rondlu podlewam olej - około 1,5cm wysokości naczynia. Wrzucam niewielką ilość ciasta, by sprawdzić, czy dość się rozgrzał. Jesli ciasto szybko puchnie i skwierczy to znak, że jest ok. Zmniejszam nieco ogień i zaczynam nakładanie łyżką ciasta. Olej nie może być zbyt mocny, bo pączki się nie dosmażą, ale z drugiej strony za słaby grozi wchłonięciem mega ilości oleju.  Niestety, cały proces wymaga prób i obserwacji. Mnie się niektóre za mocno spiekły, ale i tak są pyszne! Polecam posypane cukrem pudrem.

1 komentarz: